Sucha karma czy normalne jedzenie?

maltanczyk19

Żywienie zwierząt a już w szczególności psów wymaga przede wszystkim wiedzy. Posiadając rasowego zwierzaka powinniśmy dowiedzieć się o nim absolutnie wszystkiego w zakresie żywienia. Ma to ogromne znaczenie w wychowaniu, ponieważ nie każda rasa należy do mało wymagających. Niestety, lecz większość psów można przyrównać do pudelków, więc o żywieniu będzie teraz mowa.

maltanczyk20
Pies Maltańczyk – zdjęcie znalezione na stronie Pixabay.com

Sucha karma jest doskonałym uzupełnieniem psiej diety, ale nie powinna być ona podstawą. Podstawą dla psa jest mięso, najlepiej gotowane lub względnie surowe. Surowe mięso jest dobre dla już dorosłych psów. Szczenięta będą miały problem z trawieniem surowego pokarmu, bo nie są do tego przyzwyczajone (mleko a surowe mięso to dwa inne światy). Normalne jedzenie, czyli resztki z obiadu, to chyba najlepsze jedzenie jakie pies może sobie wymarzyć. Podobnie zresztą jak kości. Psie żołądki posiadają specjalny kwas trawienny, który rozkłada wszystkiego rodzaju kości w bardzo krótkim czasie, a znajdujący się w nich szpik pozwala im na nabranie witalności. Skoro mowa o kościach, to należy przytoczyć popularne sformuowanie: „nie wolno podawać psu kości z kurczaka!”. Jest to bzdura, ponieważ większość kości w szkielecie kurczaka jest twardych i podczas konsumpcji pies nie ma prawa zakrztusić się jakimś odłamkiem. Jeśli przywyczaimy naszego pupilka do kości drobiowych, to on nauczy się je spożywać. Warto polecać oczywiście kości wołowe i wieprzowe.

Aby pies czuł się zdrowo i komfortowo należy go karmić dwa razy dziennie i podawać coś w międzyczasie. Doskonałym rozwiązaniem będzie połączenie resztek z obiadu oraz suchej karmy. Przez pół dnia karmimy psa normalnym jedzeniem, zaś na kolację suchą karmą. Zdaniem treserów to najlepsze połączenie gwarantujące psiakowi doskonałe samopoczucie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *