Pielęgnacja i choroby oczu u psa

choroby oczu u psa

Psy są bardzo specyficznymi zwierzętami, ponieważ często chorują na różne przypadłości. W przypadku ras takich jak labrador czy dalmatyńczyk, choroby oczu u psa są niestety bardzo częste i często przykre w konsekwencji. Niektóre szczenięta rodzą się ślepe i nie widać tego po nich do aż drugiego miesiąca życia. Inaczej sprawa się ma w przypadku osobników dorosłych, które wykazują tendencję do zapadania na choroby oczu. Co zatem zrobić aby nasz pupilek miał zawsze sokoli wzrok? Musimy zainteresować się pielęgnacją oczu.

maltańczyk pielęgnacja oczu
Maltańczyk pielęgnacja oczu – zdjęcie znalezione na stronie Pixabay

Pielęgnacja oczu maltańczyka

Pielęgnacja oczu u psa to bardzo ważna czynność i nie polega tylko na skropieniu gałek ocznych różnego rodzaju lekami. W przypadku małych szczeniąt (tych ras, które wykazują tendencję do zapadania na choroby oczu) musimy aplikować im specjalne witaminy, które są dostępne w sprzedaży. Jeden aplikator witamin to wydatek rzędu 25 złotych a starcza na kilka miesięcy. Dlaczego to takie ważne? Ponieważ mnóstwo rodzin nie rozumie tego, iż pies może mieć problemy z widzeniem a to bardzo częsta przypadłość.

Obojętne czy posiadamy zwykłego mieszańca, czy rasowego psa – może on cierpieć na niewydolność krążenia w okół gałek ocznych a nam będzie to trudno zaobserwować. Pielęgnacja oczu jest prosta oraz stosunkowo tania.

Artykuł powinien zapoznać Ciebie z frazami choroby oczu u psa, maltańczyk pielęgnacja oczu, pielęgnacja oczu maltańczyka. Zapraszam do komentowania newsa, zadawania pytań…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *