Maltańczyk koreański? Biały czy czarny?

maltańczyk koreański

Zapoznając się z treścią wielu stron internetowych o zwierzętach domowych, można zetknąć się z informacją, że maltańczyk koreański to jedna z najsympatyczniejszych ras, jaka w ogóle jest dostępna. Jednak niektórzy nie dowierzają, myśląc, że są to tylko i wyłącznie słowa marketingowców. Wielu osobom wydaje się, że te małe pieski bywają bardzo dokuczliwe, a ich charakter jest bardzo trudny. Tymczasem faktycznie, maltańczyki są całkiem w porządku.

maltańczyk koreański
Maltańczyk koreański – źródło zdjęcia Zoomia.pl

Jaki jest maltańczyk koreański?

Maltańczyki to przede wszystkim towarzyskie psy, inteligentne oraz wesołe. Są całkowicie oddane swojemu opiekunowi. Trzeba również podkreślić, że bardzo szybko przywiązują się do swojego właściciela. Kiedy już to nastąpi, trudno jest im się rozstać, nawet na chwilę. To psy, które kochają być w centrum uwagi, uwielbiają pieszczoty, chcą być głaskane. Maltańczyki są aktywne, choć lubią przebywać w zaciszu domu. Pies ten lubi ruch, ale nie na tyle, by chociażby biegać za piłką czy za opiekunem przygotowującym się do maratonu.

O dziwo maltańczyki rozumieją się z kotami. Co więcej, mogą z nimi żyć w jednym domu czy na jednym podwórku. Należy zapamiętać, że nie można psom tej rasy pobłażać i pozwalać na zbyt wiele, gdyż w efekcie mogą stać się rozkapryszone, a do tego niezdecydowane.

biały maltańczyk
Biały maltańczyk – źródło zdjęcia Wikipedia.org

Zaobserwowano, że psy tej rasy mają bardzo duży apetyt. Dlatego mają skłonności do nadwagi. Należy wobec tego zadbać o stosowną dietę, aby pies ten dobrze się czuł, a jego proporcje prawidłowo wzrastały.

Biały maltańczyk? Czarny maltańczyk?

Bez względu na to, czy biały maltańczyk, czy czarny, pies tej rasy nadaje się przede wszystkim dla osoby starszej, która szuka wiernego przyjaciela. Zyska go tym sposobem i nie będzie musiała chodzić na wyczerpujące spacery. Razem wygrzewając miejsce na kanapie, też będzie szczęśliwy.

Podsumowując, biały czy czarny maltańczyk to rasa, która nie tylko ładnie wygląda, ale ma przede wszystkim pozytywny charakter. Pies ten może być przyjacielem i towarzyszyć swojemu opiekunowi każdego dnia. Jeżeli ktoś tego właśnie oczekuje, nie powinien zbyt długo zastanawiać się nad zakupem.

czarny maltańczyk
Czarny maltańczyk – Zdjęcie znalezione na pets4homes.co.uk

Artykuł powinien zapoznać Ciebie z frazami maltańczyk koreański, biały maltańczyk, czarny maltańczyk. Zapraszam do komentowania newsa, zadawania pytań…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *