Profesjonalne kosmetyki dla psów

kosmetyki dla psów

Jeszcze kilkanaście lat temu nikt by sobie nie wyobrażał, że piesek może mieć swoje kosmetyki. Na szczęście mamy XXI wiek i zwierzęta także powinny pielęgnować swój wygląd oraz dbać o zdrowie. Kosmetyki dla psów są nieodłączną częścią ich stylu życia. Możemy je podzielić na kilka grup, lecz najważniejsze to…

szampon dla psa
Szampon dla psa – zdjęcie ze strony Miauandwoof.com

Szampon dla psa

Pies powinien być kąpany przynajmniej raz w tygodniu, choć najlepiej dwa. Nie powinno się go myć samą wodą, bo znajdujące się w sierści pchły nie boją się wody i nie uciekł. Specjalne szampony dla psów nie tylko sprawiają, że nasz pupilek ma ładny zapach, lecz przede wszystkim likwidują pchły poprzez działanie specjalnych składników w szamponie. Koszt pół litrowej butelki szamponu to wydatek rzędu zaledwie 10 złotych i starcza na dwa, trzy miesiące.

profesjonalne kosmetyki dla psów
Kosmetyki dla psów – zdjęcie znalezione na stronie Pixabay.com

Preparat na pchły

W zależności od gęstości owłosienia psa, musimy się zaopatrzyć w spraye do eliminowania pcheł. Pchły zbierają się na ciele psa codziennie i jednym z najlepszych dręczycieli tych małych gryzoni będzie spray, zazwyczaj zapachowy. Koszt takiego sprayu to 10-15 złotych a starcza na 48 godzin. Doskonałe rozwiązanie pomiędzy dniami, kiedy psa nie kąpiemy i nie szczotkujemy.

Spray antybakteryjny

Większość psów często wraca do domu z kontuzjami lub nawet ranami otwartymi. Właściciel powinien być na to zawsze przygotowany i posiadać specjalny spray antybakteryjny, którego używają weterynarze. Koszt jednej puszki to wydatek 25 złotych, ale starcza na bardzo długi czas. Dostępny w kolorze zielonym eliminuje bakterie z ran otwartych i powoduje szybsze gojenie się psa.

Artykuł powinien zapoznać Ciebie z frazami kosmetyki dla psów, profesjonalne kosmetyki dla psów, szampon dla psa, preparat na pchły. Zapraszam do komentowania newsa, zadawania pytań…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *