Wychowanie psa – porady, nieśmiały pies

wychowanie psa

Tresowanie psa nie zawsze jest łatwe, ponieważ środowisku w jakim się wychowuje ma ogromny wpływ na jego podejście do ludzi. Zapewne znacie takie pieski, które są niesamowicie nieśmiałe. Dla osób poznających tego pieska może to być słodkie, lecz dla właścicieli to prawdziwy koszmar. Jeśli piesek wychowuje się w towarzystwie jednej osoby, to prawdopodobnie będzie nieśmiały. Jeśli w domu mieszka kilka osób, to prawdopodobnie będzie odwrotnie. Rasa także ma tu spore znaczenie, gdyż 10% ras to głównie psy bardzo nieśmiałe. Jak zmienić naszego smutnego towarzysza w radosnego i śmiałego pieska? To bardzo proste!

maltanczyk18
Wychowanie psa porady – zdjęcie znalezione na stronie Pixabay.com

Jak wychować psa?

Musimy pamiętać, że psy z wiekiem gorzej się tresuje. Jeśli we wczesnym wieku zauważymy, że nasz pupil jest bardzo nieśmiały, to musimy jak najszybciej to zmienić. Doskonałym rozwiązaniem będą spacery, ale nie po lesie, tylko terenach zamieszkałych.

Pamiętajmy, że pies nieśmiały zazwyczaj porusza się nieco szybciej i dość dziwnym torem – on nie chce mieć kontaktu z żadnym człowiekiem prócz właścicielem. Kolejną istotną sprawą jest nauczenie psa czekania. Zazwyczaj przed wejściem do galerii handlowej przypina się psa do jakiejś poręczy i każe na siebie czekać. To błąd, jeśli mamy psa nieśmiałego. Jego należy zostawiać najpierw na kilka minut i potem przez kolejne dni zwiększać czas oczekiwania. W ten sposób oduczymy go nieśmiałości.

jak wychować psa
Jak wychować psa – zdjęcie ze strony Wikipedia.org

Wychowanie psa porady

Najlepszym rozwiązaniem będzie jednak tresowanie pupila pod nieco agresywniejszego zwierzaka. Nie będzie on żadnym zabijaką, ale oduczy się nieśmiałości. Problem można szybko rozwiązać, jeśli podejdzie się do niego odpowiedzialnie. Nie ma większego koszmaru dla właścicieli, jak nieśmiały piesek.

Artykuł powinien zapoznać Ciebie z frazami wychowanie psa, jak wychować psa, jak wychować szczeniaka, wychowanie psa porady. Zapraszam do komentowania newsa, zadawania pytań…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *