Codzienne czesanie psa

maltanczyk3

Niektóre rasy psów wymagają codziennego szczotkowania, ponieważ sierść rośnie im bardzo szybko i często jest po prostu nieregularna (niektóre psy cierpią na efekt kręcenia się włosów). Oczywiście należy to robić także po to, aby nadać naszemu pieskowi należytego wyglądu. Dzięki szczotkowaniu nasz pupilek wygląda bardzo elegancko i nie będzie wstydem wyjść z nim na miasto. Czesanie psa jest konieczne w dwóch przypadkach. Pierwszy przypadek to taki, kiedy nasz piesek mieszka w mieszkaniu, a drugi kiedy chcemy by czuł się komfortowo.

maltanczyk4
Pies Maltańczyk – zdjęcie znalezione na stronie Pixabay.com

Czesanie a zdrowie

Mimo tego co się mówi w mediach, psy potrzebują szczotkowania by czuć się bardziej komfortowo. Pamiętajmy, że zwłaszcza samce produkują bardzo wiele sierści z powodu napływu testosteronu. Im więcej sierści ma piesek, tym czuje się mniej komfortowo. Należy zadbać o jego kondycję fizyczną i psychiczną. Czesanie nie może być zbyt bolesne, bo jednak pies ma bardzo delikatną skórę. Należy koniecznie używać specjalnych, „psich” szczoteczek dostępnych w większości sklepów za niewiele ponad 10 złotych.

Czesanie i pchły

Pies jak każde inne zwierzę, niestety lubi biegać sobie tu i ówdzie, dzięki czemu przynosi nam do domu pchły. Aby się ich pozbyć zazwyczaj drapie się po miejscach swędzących lub prosi nas o … szczotkowanie. To znakomity sposób na pozbycie naszego pieska wszystkich pcheł. Niestety, ale proces czesania trwa długo, mimo tego bardzo się opłaca.

maltanczyk5
Pies Maltańczyk – zdjęcie znalezione na stronie Pixabay.com

Dla wyglądu!

Aby nasz piesek czuł się komfortowo i wyglądał atrakcyjnie należy go czesać! Powinno się to robić delikatnie i często będzie nam potrzebna para nożyczek by jeszcze bardziej podkreślić wygląd naszego pupilka. Każdy właściciel psa powinien o niego dbać w każdej materii, a już zwłaszcza o wygląd.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *